Ślub w plenerze nad morzem – organizacja, koszty

Ślub w plenerze nad morzem to marzenie niejednej pary. Tylko jak zorganizować taką uroczystość? Jakie koszty będą wiązać się ze ślubem plenerowym nad morzem? Nasz tekst dostarczy Ci przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Organizacja ślubu plenerowego nad morzem

Ślub w plenerze nad morzem napawa radością, ale pamiętamy, że będzie mieć to pewne ograniczenia. Przede wszystkim mowa tutaj o dacie, ponieważ tylko okres letni będzie odpowiedni na taką ceremonię. W typowo wakacyjnych miesiącach pogoda nam morzem jest w miarę stabilna, więc możemy zapewnić sobie idealne warunki do celebracji miłości. Oczywiści i w tym przypadku lepiej przygotować się wszystkie ewentualności, zwłaszcza że nad morzem potrafi wiać. Zatem  dobrym wyborem może okazać się ślub w altance, czy nawet pod namiotem.

Jeśli wybierzemy już datę i miejsce, to możemy zabrać się za dopełnienie formalności. W przypadku ślubu cywilnego wystarczy zgłosić się do USC i złożyć odpowiedni wniosek o udzielenie ślubu poza jego murami. Jeśli myślimy o ślubie kościelnym nad morzem, to już może nas czekać nieco trudniejsze zadanie, ponieważ prawo kanoniczne pozwala tylko na ceremonie w uświęconym miejscu, więc będzie to kościół lub kapliczka. Dlatego, jeśli się uprzemy na ślub kościelny w plenerze, to trzeba zgłosić się z odpowiednim wnioskiem do kurii i czekać na jego rozpatrzenie.

Ślub plenerowy nad morzem – koszty 

Koszty związane ze ślubem plenerowym nad morzem zależą od tego, gdzie ostatecznie zdecydujemy się zorganizować ceremonię. Jeśli postawimy na salę weselną z dużym ogrodem, czy z dostępem do plaży i morza, to możemy być pewni, że koszty będą o wiele niższe. Dlatego, jeśli będziemy chcieli ograniczyć wydatki, to lepiej od razu skupić się na takich miejscach. Sam ślub cywilny poza murami urzędu stany cywilnego to koszt rzędu tysiąc złotych. Do tego dojdą jeszcze inne opłaty, ale tak około 1200 zł trzeba będzie szykować. Jeśli chodzi o ślub kościelny w plenerze, to trudno tutaj podać koszty, zwłaszcza że nie wiemy, czy faktycznie otrzymamy na niego zgodę.

Fotograf na ślub plenerowy nad morzem

Jeśli ślub plenerowy planujecie na plaży w okolicach Trójmiasta warto skorzystać z usług lokalnego profesjonalisty by w godny sposób uwiecznił te ceremonie. Dobry fotograf ślubny Gdańsk ma spore doświadczenie w tego typu plenerowych ślubach nad morzem i jest doskonale przygotowany do miejscowych warunków tak by stworzyć dla Was piękną pamiątkę.