Ślub kościelny, cywilny czy humanistyczny

O tym, jak będzie wyglądał nasz ślub, zdecydować możemy sami. Do wyboru pozostaje między innymi ślub kościelny, cywilny oraz humanistyczny. Który z nich będzie lepszym wyborem? Sprawdźmy poszczególne rodzaje uroczystości!

Ślub kościelny

Ślub kościelny Warszawa to jedna z najczęściej wybieranych ceremonii. Na pewno sprawdzi się w przypadku par, które są wierzące i przykładają uwagę do tradycji. Na pewno taka ceremonia będzie też lepiej widziana przez rodzinę, w tym rodziców, czy dziadków, którzy nie wyobrażają sobie ślubu bez ceremonii w kościele. Oczywiście takie ceremonie nie są dla wszystkich. Warto pamiętać, że osoby niewierzące, jak i rozwodnicy, którzy już zawierali ślub kościelny, nie mogą ponownie stanąć przed ołtarzem. Jedyny wyjątek od reguły stanowi otrzymanie rozwodu kościelnego.

Ślub cywilny

Ślub cywilny Warszawa to idealny wybór dla rozwodników, jak również dla osób, które nie uznają władzy kościoła. Co ciekawe, ceremonia ślubna może się odbyć w wielu różnych miejscach, w tym na przykład w naszym ogrodzie, czy nawet na plaży. Aby jednak tak się stało, najpierw trzeba dopełnić formalności i wnioskować o ślub w wybranym przez nas miejscu.

Ślub humanistyczny

Ślub humanistyczny Warszawa to najmniej forma zawarcia związku małżeńskiego i prawdę mówiąc, to nie ma ona żadnej mocy prawnej, więc jeśli zdecydujemy się na taki ślub i nie pomyślimy o połączeniu go ze ślubem cywilnym, to musimy liczyć się z tym, że przed najważniejszymi organami w państwie nadal będziemy obcymi dla siebie osobami. Ślub humanistyczny ma zazwyczaj bardziej intymną formę i jest idealnym sposobem na celebrację miłości w gronie najbliższych. Poza tym, o tym, jak dokładnie będzie wygląd, decydujemy my sami.

Którą ceremonię w takim razie wybrać? Na jaki rodzaj ślubu ostatecznie się zdecydować? Każdy, kto oczekiwał jednoznacznej odpowiedzi, może lekko się rozczarować, ponieważ nie da się tego stwierdzić. Każdy z nas ma inne oczekiwania, czy potrzeby, a także inną sytuację. Dlatego, gdy będziemy rozważali rodzaj ceremonii ślubnej, to warto wziąć wszystko pod uwagę, a wtedy na pewno uda się wybrać coś odpowiedniego.