Sesja ślubna w dniu wesela – plusy i minusy

Sesja ślubna to nieodłączny element reportażu dokumentującego najważniejszy dzień w Waszym życiu. Pary młode coraz częściej rezygnują z tradycyjnego pleneru na rzecz krótkiej sesji wykonywanej w dniu ślubu. O tym, jakie są wady i zalety takiej sesji dowiecie się z tego poradnika.
 

Dlaczego warto zdecydować się na sesję w dniu ślubu?

Wykonanie sesji ślubnej w dniu wesela pozwoli Wam zaoszczędzić sporo pieniędzy. Wielu fotografów ślubnych za tradycyjną sesję plenerową dolicza do swojego wynagrodzenia co najmniej kilkaset złotych. Ponadto zorganizowanie sesji w dniu ślubu sprawi, że zostanie Wam w kieszeni spora suma, którą wydalibyście na ponowne wykonanie makijażu, fryzury czy dojazd na miejsce sesji. W dniu ślubu towarzyszą Wam niezwykłe emocje, których nie da się odtworzyć nawet tydzień po uroczystości. Profesjonalny fotograf ślubny będzie w stanie ukazać na zdjęciach Waszą miłość otuloną w niezwykłą atmosferę towarzyszącą dniu ślubu. Niewątpliwą zaletą sesji w dniu uroczystości jest też oszczędność czasu. Sesja plenerowa organizowana w innym terminie często oznacza konieczność wzięcia dnia wolnego w pracy i dostosowania się do wolnego terminu u fotografa. Sesja w dniu wesela pozwoli Wam także na wykonanie pięknych fotografii w plenerze z rodzicami, świadkami i innymi gośćmi.
 

Czy sesja plenerowa w dniu ślubu to na pewno dobry pomysł?

Ślubny plener w dniu wesela ma wiele zalet, ale wiąże się również ze sporym ryzykiem. Największym problemem jest z pewnością czas. Zdjęć z takiej sesji będzie o wiele mniej niż z normalnego pleneru. Musicie dobrze zaplanować sobie ten dzień, by nie opuszczać na zbyt długo gości weselnych. Poza tym sporym wyzwaniem może okazać się pogoda. Niespodziewany deszcz czy wiatr mogą zepsuć fryzurę, makijaż, a nawet ślubne stroje. Zdjęcia wykonane w dniu wesela mogą też okazać się niezbyt udane ze względu na towarzyszący Wam stres i pośpiech. Nieustanne myśli o czekających gościach i zaplanowanych atrakcjach mogą spowodować, że nie będziecie w stanie się zrelaksować i w pełni cieszyć sesją ślubną. Sporą wadą w przypadku sesji organizowanej w tym samym dniu, co ślub są także ograniczone możliwości co do miejsca. Jeśli z góry zakładacie, że sesja odbędzie się w tym samym terminie, co wesele pomyślcie o zorganizowaniu wesela w atrakcyjnym miejscu z dostępem do terenów zielonych. Niezwykle ważne, by wnętrze sali weselnej również było ciekawe i mogło stanowić tło do wykonania pamiątkowych zdjęć w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

O czym musicie pamiętać decydując się na sesję ślubną w dniu wesela?

Podjęcie decyzji o rodzaju sesji ślubnej musi być dobre przemyślane ze względów organizacyjnych. W sytuacji, gdy zdecydowaliście się na sesję w dniu wesela, musicie pamiętać o tym, by wcześniej wybrać miejsce do jej wykonania. sesja ślubna standardowo trwa około kilku godzin. Jeśli jednak Wasza sesja odbywać się będzie w dniu wesela, musicie pamiętać o tym, by ograniczyć jej czas do niezbędnego minimum. Harmonogram wesela musi uwzględniać co najmniej pół godziny do godziny na wykonanie fotografii. Najlepszym czasem na jej wykonanie będzie czas jeszcze przed uroczystością, tuż po powrocie z kościoła lub po pierwszym tańcu. Dobrym rozwiązaniem jest także podzielenie sesji na kilka części. Pozwoli to Wam cieszyć się pięknymi fotografiami wykonanymi w różnych miejscach (np. przed domem, przed kościołem, w ogrodzie na sali weselnej), a zarazem spędzić czas z zaproszonymi gośćmi.