Obraz

Profile ambasadorek

Liderki

Poznaj sylwetki kobiet – liderek, które działają na rzecz zmiany w swoich lokalnych i ponad lokalnych środowiskach. Dowiedz się dlaczego to robią? Co je motywuje do działania? Na rzecz jakiej zmiany pracują? Co dał im udział w projekcje. Ustaw czułość na zmianę – dzięki nim ona nadchodzi.

Sabina Drąg

Doktorantka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, absolwentka kulturoznawstwa na specjalizacji kultura współczesna. Redaktorka magazynu „PROwincja”, współzałożycielka fundacji Manowce Kultury. 

Projekt był dla mnie przede wszystkim czasem spotkań z osobami o różnych doświadczeniach kobiecości i różnych życiowych historiach. Uczestniczenie w nim dostarczyło mi wielu pozytywnych wzmocnień, ale zmusiło też do refleksji nad słabymi punktami we własnej biografii. Projekt stał się przestrzenią dojrzewania pomysłów, twórczego fermentu i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Spotkanie z prowadzącymi i uczestniczkami to dla mnie olbrzymi kop – zachęta do działania i poszukiwania nowych ścieżek. 

 

Agnieszka Skotnicka

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego: Wydziału Nauk Społecznych, interesuje się wielorakimi aspektami pedagogiki specjalnej zgodnie ze swoją kierunkową specjalizacją oraz filozofią egzystencjalną i psychoonkologią. Pracuje w Fundacji Integralia, w której czerpie ze swojego doświadczenia i wiedzy. Pracę w Fundacji traktuję jako szansę na to, by pomóc zmieniać „trudną rzeczywistość” osób z niepełnosprawnością na otwartym rynku pracy poprzez różnorodne działania. 

Udział w projekcie wzbogacił mnie o wiedzę merytoryczną, zdobyłam nowe doświadczenie,  nawiązałam nowe  kontakty. Dał mi szanse na dalszy rozwój oraz pozwolił efektywnej pomagać osobom z niepełnosprawnością. Idea projektu pokazuje, że osoby doświadczające niepełnosprawności  mogą być „pomocne dla innych osób z niepełnosprawnością”. Liderką może być każda kobieta, która chce zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka. Wystarczy otwarte serce, bycie tam, gdzie nasze działanie może komuś pomóc.

 

Kamila Bubrowiecka

Teatrolog z pasji, psycholog z wyboru, psychoonkolog z przekonania. Rudzielec nie tylko z charakteru. Nieźle pisze, całkiem dobrze słucha. W konsultacjach i szkoleniach dzieli się świadomością źródeł i roli uśmiechu. Jest zafascynowana potencjałem umysłu, stąd zainteresowania psychoneuroimmunologią i dramą. Mimo kilku doświadczeń na karku i „dobrych rad” na koncie nadal pilnie strzeże przekazanych w kodzie DNA ziaren idealizmu, które kiełkując niezależnie od pory roku, motywują do stawania na palcach i przeskakiwania samej siebie w sięganiu po to, co nieosiągalne. Alergicznie reaguje na słowo „musisz”, za to uwielbia chcieć. 

Dzięki udziałowi w projekcie jeszcze mocniej chcę projektować i promować aktywność twórczą wśród osób mierzących się z kryzysami życiowymi, niepełnosprawnościami i chorobami przewlekłymi. Teraz już nie tylko wierzę, ale mam pewność, że nawet jeśli nie dziś, to jutro dam radę. Jak nie ma drogi, to ją wydeptam. 

 

Katarzyna Żeglicka

Doradczyni zawodowa, specjalistka ds. szkoleń i animatorka kultury. Prezeska stowarzyszenia kobiet z niepełnosprawnościami „Strefa Wenus z Milo”. Zajmuje się aktywizacją zawodową i społeczną. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Doświadczenie zdobyła w Polsce i za granicą. Będąc nastolatką napisała na ścianie w swoim pokoju: „Bunt jest moim obowiązkiem”. Napis dawno został zamalowany, ale ona nadal czuję się w obowiązku, by się buntować. Nie ma w niej zgody na dyskryminację kobiet z niepełnosprawnościami, dlatego działa zgodnie z zasadą „Nic o nas bez nas”. Mimo niepełnosprawności wzroku jest zapatrzona w książki i malarstwo secesyjne. Trochę pisze, ale nie maluje. Ma fioła na punkcie swojej rodziny, gotowania i poznawania nowych miejsc.

Udział w projekcie był dla mnie: DOBRYM motywatorem do działania i zmian. MIEJSCEM wymiany wiedzy, umiejętności i doświadczeń. Czasem SPOTKAŃ z niesamowitymi kobietami. Bezpieczną PRZESTRZENIĄ do samorozwoju. Kopalnią INSPIRACJI. 

 

Katarzyna Heród

Polonistka i pedagog specjalny. Swoje miejsce znalazła w oświęcimskiej Bibliotece Galerii Książki. Zajmuje się koordynacją działań edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jest również koordynatorem grupy wolontariatu. Nie wyobraża sobie, że mogłaby robić cokolwiek innego, bo praca przy różnego rodzaju projektach to wciąż nowe pomysły, mnóstwo twórczej energii i zero nudy. Przez znajomych nazywana społecznikiem, bo uwielbia swoje miasto, chce realizować działania dla swojej społeczności lokalnej… i nie tylko. Realistka, która często powtarza: „w tym szaleństwie jest metoda!”. Tysiąc myśli w głowie, milion pomysłów na minutę – które ciągle zamierza realizować!

Udział w tym projekcie to dla mnie absolutny przełom. Nie sposób wyrazić w słowach tej zmiany, która się we mnie dokonała… Poczułam, że naprawdę jestem liderką i w końcu nie boję się do tego przyznać. Dzięki warsztatom poznałam swoje mocne i słabe strony. Poznałam niesamowite kobiety, które stały się dla mnie inspiracją do dalszych działań. Pojawiły się nowe perspektywy, nowe możliwości… Ten projekt to jedno z lepszych wydarzeń, jakie spotkały mnie w życiu, bo dzięki niemu chyba naprawdę uwierzyłam w siebie. 

 

belka-21-cm-druk-cmyk.png

Obraz

Facebook